(067) 344-10-20
Зателефонуйте мені
Замовити зворотній дзвінок
 
Магазин стоматологічного обладнання / Корисні статті / Вибір реставраційної техніки
 

Вибір реставраційної техніки

Як відомо, техніку прямої реставрації, що існує в даний час, можна принципово розділити на дві групи: підкладочні і безпідкладочні. До першої групи відносяться лайнерна техніка, сендвіч-техніка і Cbc-техніка. Серед безпідкладочних технік можна виділити Cbflow-техніки,  техніки листкової реставрації і flow-техніки.

Лайнерною (від англ. line – лінія) називається техніка застосування тонкостінної ізолюючої підкладки (склоіономерної або компомерної).

Сендвіч-техніка – техніка сумісного застосування склоіономера і композиту. Склоіономер при цьому виступає, як базова підкладка. Виділяють відкритий і закритий типи сендвіч-техніки. При закритій сендвіч-техніці СІЦ повністю перекривається композитом, при відкритій – частково.

Cbc-техніка (Composite bonded compomer) - техніка сумісного застосування компомера і композиту.

Cbflow-техніка (Composite bonded flow) - техніка сумісного застосування текучого композиту і композиту пастоподібної консистенції. При цьому текучий матеріал виконує роль адаптивного шару, функціями якого є:

- амортизуюча функція;

- зниження стресу полімеризації; 

- забезпечення більш гарантованого прилягання матеріалу в передясневій області; 

- виконання піднутрень порожнини, багаторівневого дна;

- фіксація матриці у вимушеному положенні.

Cbflow-техніка в даний час по праву розглядається, як «золотий стандарт» прямої реставрації, що забезпечує її ефективність і довговічність.

Техніка «листкової реставрації» припускає сумісне застосування композитів трьох видів консистенції: текучого, пакованого і класичного пастоподібного і може розглядатися як один з варіантів Cbflow-техніки.

Flow-техніка – техніка реставрації із застосуванням виключно текучих композитів. Стала можливою завдяки інноваційній розробці фірми Tokuyama Dental - створенню універсального текучого композиту Estelite Flow Quick, що дозволяє відновлювати порожнини всіх класів по Блеку. Переваги даної техніки є наступні: висока міцність реставрації; низький стрес полімеризації; ідеальне краєве прилягання; легкість моделювання; економія часу.

Глибоке переконання авторів полягає в тому, що саме беспідкладочній техніці належить майбутнє внаслідок їх незаперечних переваг в порівнянні з підкладочними. Формування ефективного гібридного шару, що виконує ізолюючі функції, робить застосування ізолюючої підкладки необов'язковою процедурою, що однаково правомірно і для глибокого карієсу. Розробка самопротравлювючих адгезивів VI- VII поколінь забезпечила виправдану можливість перейти на безпідкладочну техніку без ризику пошкодження пульпи. Гібридний шар, що створюється при роботі з цими адгезивами, є структурно монолітним, таким, що знімає мілімікронну проникність - вхідні ворота інфекції і причину після операційної чутливості. Крім того, спрощення процедури їх застосування зводить до мінімуму ризик технічних погрішностей суб'єктивного характеру.

Технікою нашого вибору в клінічній практиці є беспідкладочна техніка, що пояснюється перерахованими вище перевагами. У справжній допомозі розглядаються дві: основна техніка - Flow-технік і Cbflow-технік.

Проте, віддаючи данину пошани класичній консервативній школі, що припускає застосування підкладочної техніки, і враховуючи особливості вітчизняної практичної стоматології,  в даній допомозі згадаємо про можливість застосування реставраційної системи Estelite в сендвіч-техніці, маючи на увазі таку у випадках неможливості виконати пряму композитну реставрацію (неможливість забезпечити сухість операційного поля, значний об'єм руйнування коронки - більше 40%, руйнування нижче рівня ясен і ін.). Лайнерна техніка не розглядається нами по принципових міркуваннях внаслідок низької адгезії, високого ризику відриву тонкостінної підкладки від дна порожнини і пов'язаних з цим розгерметизації реставрації, вторинного інфікування і постопераційній чутливості.


Супутні товари

 

Переглянуті товари