(067) 344-10-20
Зателефонуйте мені
Замовити зворотній дзвінок
 
Магазин стоматологічного обладнання / Корисні статті / Алгоритм підбору відтінку реставрації при роботі реставраційною системою ESTELITE
 

Алгоритм підбору відтінку реставрації при роботі реставраційною системою ESTELITE

Реставраційна система Tokuyama Dental має свою власну, відмінну від звичної, схему підбору відтінків. При розробці цієї схеми був взятий до уваги той факт, що дуже часто помилки підбору відтінку пов'язані не стільки з неправильним визначенням кольору, скільки із зайвою або недостатньою прозорістю реставрації, тобто з помилкою у визначенні ступеня опаковості. Традиційні системи припускають поєднання в одній реставрації матеріалів 2-х і більше ступенів опаковості. Підсумкова опаковість реставрації визначається сукупністю всіх цих шарів, і помилка в товщині одного шару менш, ніж на міліметр у результаті демаскує всю реставрацію.

Саме тому компанією Tokuyama Dental і були створені опалесцентні відтінки (OA1, OA2, OA3 і OB3) – відтінки, що імітують оптичні властивості всієї товщини зуба. Опалесцентні відтінки блищать і поліруються як емаль, але при цьому відповідають опаковості тіла живого зуба в цілому, з його емалевими і дентинними шарами.Таким чином, при роботі Estelite відновлення глибокого, а особливо – скрізного дефекту в області тіла зуба проводиться всього одним опалесцентним відтінком. Створення опалесцентів дозволило виключити з палітри Estelite дентинні відтінки і звузило сферу застосування емалевих (А1, А2, А3, А3.5, В1, В2, В3, В4, С1, С2, С3).

Якщо в більшості сучасних реставраційних систем ми використовуємо емалеві відтінки скрізь, де хочемо добитися високої естетики, то при роботі Estelite емалеві відтінки застосовуються лише там, де нам важливо підкреслити прозорість відновлюваних структур – при відновленні ріжучого краю, емалевих гребенів, вершин горбів, а також невеликих дефектів за відсутності виражених колірних змін нижніх шарів. Крім того, в палітрі відтінків є Inc. – відтінок ріжучого краю, який допоможе Вам при відновленні передніх зубів з вираженими зонами прозорості.
Використовуючи Estelite для відновлення глибоких і особливо скрізних дефектів в області тіла зуба Ви працюєте тільки опалесцентними відтінками, не перекриваючи їх емалевими. Застосування емалевого відтінку поверх шару опалесцента не додасть вашій реставрації ніякої додаткової естетики. Навпаки – за рахунок емалевого шару збільшиться загальна прозорість реставрації, що може її демаскувати, створивши ефект «сірого просвічування».

Як вже було сказано вище, опалесцентні відтінки по своїй прозорості імітують оптичні властивості тіла натурального живого зуба. Проте часто в клінічній практиці нам доводиться стикатися із зубами, прозорість яких понижена, зокрема, унаслідок депульпації. Опалесцентні відтінки можуть виявитися дуже прозорими для відновлення обширних скрізних дефектів таких зубів. В цьому випадку додаткову опаковість реставрації Вам допоможе додати відтінок BW – найбіліший і найпрозоріший відтінок Estelite. Будучи покладеним піднебінним, відтінок BW надійно заблокує просвічування дна порожнини рота.
Крім того, відтінок BW допоможе Вам в тих випадках коли Ви стикаєтеся з сильними колірними змінами твердих тканин – темний дентин депульпованого зуба, резорцин-формалінове фарбування або навіть метал. Причому на відміну від традиційних MaskingAgent, BW не почне «світити» через шари реставрації. Для маскування колірних змін особливо зручний відтінок BW середньотекучого матеріалу Estelite Flow Quick. Він дозволяє вже на етапі внесення адаптивного шару повністю прибрати колірні зміни дна порожнини і почати реставрацію «з чистого листа».

Ефект хамелеона.

Ефектом хамелеона називається властивість матеріалу адаптуватися за кольором до навколишніх тканин. На практиці це дозволяє приховувати помилки визначення кольору реставрації, і навіть, як у випадку з Estelite Sigma, замінювати одні відтінки іншими у вельми широких межах. Зокрема, відтінок А3 Estelite Sigma за рахунок ефекту хамелеона буде непомітний на зубах В2, D2, A2, C1, С2, D4, А3, D3, B3, A3.5.
Завдяки ефекту хамелеона Ви позбавлені від необхідності мати в своєму распоряженді всю палітру кольорів Estelite Sigma, адже відтінками групи А Ви можете відновити зуби кольорів В, С і D. Як показує наш клінічний досвід, ефект хамелеона Estelite Sigma виражений настільки сильно, що якщо ступінь опаковості матеріалу була вибрана правильно, помилитися в підборі відтінку практично неможливо.

Наш практичний досвід дозволяє рекомендувати Вам наступний алгоритм підбору відтінків:

Крок 1. Визначаємо ступінь опаковості.
Емалеві відтінки Ви вибираєте для відновлення неглибоких дефектів, ріжучого краю, вершин горбів і емалевих гребенів. Опалесцентні відтінки Ви вибираєте для відновлення глибоких і скрізних дефектів в області тіла зуба.    

Крок 2. Визначите колір зуба за шкалою VITA.
Якщо такий відтінок є у Вашому арсеналі – скористайтеся ним.

Крок 3. Якщо такого відтінку немає у вашому арсеналі – скористайтеся таблицею «ефекту хамелеона». Ця таблиця входить до складу будь-якого набору Estelite. Для вибору емалевого відтінку скористайтеся лівою частиною таблиці, для вибору опалесцентного – правою.   По горизонталі у верхній частині перераховані від найсвітлішого до найтемнішого всі відтінки шкали VITA. Знаходите серед них визначений Вами відтінок, і дивитеся, який з основних емалевих або опалесцентних відтінків забезпечить Вам якнайкращий естетичний результат.

Крок 4. Якщо у Вас виникають сумніви в правильності вибраного відтінку, внесіть його до порожнини і надайте йому потрібну форму. Оціните, чи зумів матеріал адаптуватися за кольором до навколишніх тканин. Після полімеризації колір матеріалу не зміниться.

Супутні товари

 

Переглянуті товари